MUNKÁCSY 2022 SAKK TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY SOROZAT következő verseny: május 22-én 10:00 órakor

A verseny célja: sakk népszerűsítése

Időpontok:
2022. február 26., szombat 10:00
2022. április 2. szombat 10:00
2022. április 24., vasárnap 10:00
2022. május 22., vasárnap 10:00

Helyszín:

A negyedik versenyünk az MMMH-ban lesz megtartva Törökbálinton.

Korcsoportok:
a. óvodás+ 1 osztály
b. 2 o. – 4 o.
c. 5- középiskolás, felnőtt

Díjazás: érem, oklevél, a kupát a versenysorozat végén a létraverseny győztese kapja korcsoportonként
Lebonyolítás: hét forduló 2×15 perc

A verseny rendezője:Törökbálinti Sakkbarátok SE
Nevezési díj: 1000 Ft/fő
Nevezés: tbsakk2018@sakkkor.hu címen, vagy a 20/8235604-es telefonszámon.
Regisztráció: 1/2 10-kor kezdődik, 10 után nevezés nem lehetséges

Jó versenyzést kíván a Rendezőség


Létraverseny állása a csoportonkénti kupáért:

A csoport (Óvoda és 1. osztály) állása az 3. verseny után:

1Kardos Andras17.5
2Pinho-Kovacs Krisztian13.0
3Laszlo Botond12.5
4Vano Kornel10.0
5Vano Benedek9.0
6Sebestyen Nimrod8.5
7Domjan Zalan Peter6.0
8Csikai Szabolcs5.5
9Dobo Zselyke4.5
10Farkas Villo Hanna3.0
Jozan Nikoletta3.0
12Bilibok Bernadett1.0

B csoport (2. – 4. osztály) állása a 3. verseny után:

1Barak Peter Balint18
2Kardos Levente18
3Hugyecz Marton14
4Kiss Villo13
5Kiss Ruben12.5
Nyul Bercel11.5
Lupovici Gordon8.5
8Santha Luca12
Szoke Antal8
10Nagy Klaudia7.5
11Dobo Liza10.5
Hrebenku Dorka10.5
Jozan Veronika7
Terjek Bence7
Veghi Dorka8
16Osztovits Vince6
Seben-Pados Hunor8.5
Szakolcai Alex6
19Osztovits Reka5.5
20Sass Gusztav5
21Nyiri Franciska4.5
22Nagy Marcell4
23Nyers Barnabas6.5
24Bekefi-Zrinyi Andras3
Merenyi Marcell3
Sebestyen Armin3
27Monoszi Mark2.5
Varga Csongor2.5
29Gyimothy Mate2
Horvath Lilla2
Toth Szabolcs Mate2
32Szasz Emma1.5
Volgyesi Akos1.5
34Balogh-Csapar Leona1
Rati Mira Liliana1
Papp Daniel Kristof 0.5

C csoport (5.osztály – felnőtt) állása az 3 verseny után:

1Hugyecz Barnabas13
 Bilibok Csaba13
3Barak Peter Kalman12
4Toth Alex9.5
5Sass Oscar6
6Hugyecz Mihaly5.5
7Csik Virag5
Farago Gergo Levente5
9Sallai Andrea4.5
10Farkas Katalin4
Kocsak Gergely4
12Bodnar Noemi3
Homalyos Daniel3
14Ordasi Samu2.5
15Papp Zita Vikória1
16Sebestyen Geza0

Beszámoló az április 24-i versenyről

A tehetségkutató sakkverseny harmadik sikeres versenye az A és B csoport 32 versenyző részvételével a Walla teremben, míg a C csoport a külön művészeti teremben probémamentesen zajlott le. A nagyszerű sakkpartikat követően a megszokott 1-3 helyezettek érem és oklevél díjakban, míg a csoportokban 1-3 helyen végzett leány versenyzők oklevél és külön díjban részesültek. A díjakat nem kapott versenyzők között különdíjak kerültek kiosztásara. A három párhuzamos verseny lebonyolításában a törökbálinti sakkcsapat tagjai Bilibók Csaba, Pilis Péter, Sallai Andi és Sallai Kálmán vettek részt. A következő versenyt május 22-én, vasárnap tartjuk – a tervek szerint a szokott helyen, a Törökbálinti MMMH Walla termében.

A csoport végeredmény:

Kardos András6
Laszlo Botond5.5
Pinho-Kovacs Krisztian5.5
Vano Kornel3
Vano Benedek1

B csoport végeredmény:

1Kardos Levente 7
2Barak Peter Balint 6
3Hugyecz Marton 4
4Kiss Villo4
5Kiss Ruben 4
6Santha Luca 4
7Nyers Barnabas 3.5
8Dobo Liza 3.5
9Hrebenku Dorka 3.5
10Nyul Bercel 3
11Seben-Pados Hunor 2.5
12Nyiri Franciska 2.5
13Veghi Dorka 1
14Papp Daniel Kristof 0.5

C csoport végeredmény:

1Bilibók Csaba6
2Hugyecz Barnabás5
3Tóth Alex4
4Barák Péter Kálmán2.5
5Hugyecz Mihály2.5
6Papp Zita Vikória1

Beszámoló az április 2-i versenyről

A tehetségkutató második sikeres versenye 49 versenyző részvételével a Diósdi Eötvös József általános iskolában került sor. Ezúton is emelem kalapom Bilibók Csaba előtt aki fáradhatatlan szervezéssel sikeresen megszervezte a diósdi helyszínt.
A már megszokott három csoportban igen nagy csatározások után alakult ki a végső sorrend. A három párhuzamos verseny lebonyolításában a törökbálinti sakkcsapat tagjai Bilibók Csaba, Pilis Péter, Sallai Andi és Sallai Kálmán vettek részt.

A következő versenyt április 24-én, vasárnap tartjuk – a tervek szerint a szokott helyen, a Törökbálinti MMMH-ban.

A csoport végeredmény:

No.NameScoreWPSBPSratTPRW-We
1László Botond7.024.5024.5028.000000
2Csikai Szabolcs5.529.0019.2522.500000
3Kardos András5.526.5017.0021.500000
4Sebestyén Nimród4.029.0011.5017.000000
5Vanó Benedek4.018.507.5014.000000
6Pinho-Kovács Krisztián3.525.506.7515.500000
7Farkas Villó Hanna3.026.507.0013.000000
8Vanó Kornél3.024.004.009.000000
9Domján Zalán Péter3.022.505.2512.000000
10Dobó Zselyke2.522.003.7510.500000
11Józan Nikoletta1.019.002.005.000000

B csoport végeredmény:

RankNameFlagsScoreFed.M/FRatingTPRW-WeBHSBPS
1Terjek Bence7M000313128
2Szakolcai Alex6HUNM0 *00302322
3Kardos Levente5M000352224
4Barak Peter Balint5M00031.518.522
5Hugyecz Marton5M000291818
6Sass Gusztav5M00028.516.521
7Szoke Antal4HUNM0 *0029.512.519
8Nyul Bercel4M000281218
9Nagy Marcell4M000281216
10Santha Luca4F000271220
11Lupovici Gordon4HUNM0 *002611.515
12Kiss Ruben4HUNM0 *0025.512.514
13Veghi Dorka4F00024.51416
14Nyers Barnabas3.5HUNM0 *0024.51011
15Jozan Veronika3.5F00019.5710.5
16Dobo Liza3.5F00019.56.513
17Nagy Klaudia3F00027913
18Kiss Villo3F000278.514
19Hrebenku Dorka3F00025.5917
20Seben-Pados Hunor3M00020.57.510.5
21Bekefi-Zrinyi Andras3HUNM0 *00206.511
22Osztovits Reka2.5F000255.2510
23Osztovits Vince2.5M000225.7511
24Nyiri Franciska2.5F000183.57
25Varga Csongor2.5HUNM0 *0017.536
26Toth Szabolcs Mate2HUNM0 *00223.57
27Gyimothy Mate2M00020.5410
28Volgyesi Akos1.5HUNM0 *00171.54.5
29Rati Mira Liliana1HUNF0 *00191.752.5
30Balogh-Csapar Leona1F000171.252

C csoport végeredmény:

1Sass Oscar6M000
2Hugyecz Barnabas5M000
3Csik Virag5M000
4Farago Gergo Levente5M000
5Barak Peter Kalman4M000
6Hugyecz Mihaly1.5M000
7Toth Alex1.5M000
8Sebestyen Geza0M000

Beszámoló a február 26-i versenyről

A tehetségkutató első versenyére Sallai Kálmán szervezésében 43 versenyző jelentkezett a művelődési házunk Walla termében játékra.
A jó hangulatú versenyen az óvodás korcsoportól egészen a felnőtt sakkozókig vettek részt játékosok három csoportban. Izgalmas összecsapások és érdekes partik tarkították a fordulókat. Pilis Péter versenybíró vezetésével, Jakobetz László sakk mesteredző és Sallai Andi el nem évülő hatékony segítségével a hét forduló problémamentesen zajlott le. A különdíjakat Heller József és Jakobetz László sakk mesteredző biztosította. A következő versenyt március 27-én tartjuk.

A csoport végeredmény

RankNameFlagsScoreFed.M/FRatingTPRW-WeBH1234567
1Kardos András6.0HUNM0 *0028.0+111110
2Kis Villõ6.0HUNF0 *0027.01101111
3Sebestyén Nimród4.5HUNM00027.510110½1
4Lupovici Gordon4.5HUNM0 *0026.510101½1
5Pinho-Kovács Krisztián4.0HUNM00028.01110010
6Vanóo Kornél4.0HUNM00024.5010+101
7Vanó Benedek4.0HUNM00019.500110+1
8Domján Zalán Péter3.0HUNM00024.51000+10
9Józan Nikoletta3.0HUNF00021.0010100+
10Dobó Zselyke2.0HUNF00020.00+00100
11Bilibók Bernadett1.0HUNF0 *0020.000+0000

B csoport végeredmény

RankNameFlagsScoreFed.M/FRatingTPRW-We1234567
1Barák Péter Bálint7.0HUNM0001111111
2Kardos Levente6.0HUNM0001111011
3Hugyecz Márton5.0HUNM0001110101
4Nagy Klaudia4.5HUNF0000110½11
5Nyúl Bercel4.5HUNM000½101110
6Kiss Rúben4.5M0 *001101½01
7Hrebenku Dorka4.0HUNF0001101001
8Santha Luca4.0HUNM00001½1½10
9Szõke Antal4.0M0 *00+010101
10Dobó Liza3.5HUNF00010½½½10
11Józan Veronika3.5HUNF000½010110
12Osztovits Vince3.5HUNM00001½001+
13Merényi Marcell3.0HUNM00010½100½
14Osztovits Réka3.0HUNF0000½1½100
15Seben-Pados Hunor3.0HUNM000½01001½
16Sebestyen Armin3.0HUNM00000+1010
17Veghi Dorka3.0HUNM0000½0110½
18Monoszi Márk2.5HUNM0001000½+0
19Horváth Lilla2.0HUNF000½000+0½
20Nyíri Franciska2.0HUNF000000+½0½
21Szász Emma1.5HUNF0 *000+0000½

C csoport végeredmény

RankNameFlagsScoreFed.M/FRatingTPRW-WeBH1234567
1Bilibók Csaba7.0M0 *0026.0+111111
2Barák Péter Kálmán5.5HUNM00027.51110½11
3Sallai Andrea4.5HUNF00027.5101½101
4Tóth Alex4.0HUNM00029.5110½½0+
5Farkas Katalin4.0HUNF00025.50111010
6Kocsak Gergely4.0HUNM00022.0100+101
7Hugyecz Barnabás3.0HUNM00023.51001010
8Bodnár Noémi3.0HUNF0 *0022.50100+10
9Homályos Dániel3.0HUNM00021.00+01001
10Ordasi Samu2.5HUNM00020.50010½+0
11Hugyecz Mihály1.5HUNM00019.500+0½00

Képek a versenyről:

elmélyült kombinációk a B csoportban
A parti írása persze nem kötelező
Balra a C csoport versenyzői játszanak
Mély gondolatok a maszk mögött
villámgyors válasz
világos hadserege fogyóban
házi döntő
az 1-es tábla befejezte
eredményhírdetés, díjátadás

A Törökbálinti Ifjúsági Sakkversenyen Barák Péter Bálint mind a 7 játszmájában győzött, veretlenül fejezte be a versenyt a 21 fős B csoportban, így 1. helyezést ért el!
♟🥇Peti az aranyéremmel Sallai Kálmán és Pilis Péter versenybírók gyűrűjében ♟🥇